Naturalne olejki eteryczne, oleje, prezenty - w sklepie internetowym kosmetykiurody.pl

Twój koszyk:
0.00 zł
10% - RABAT NA WSZYSTKIE PRODUKTY - KOD RABATOWY - KWIECIEN2024 

O przesyłce, zobacz!

Przy zamówieniu powyżej

270 zł

przesyłka na terenie Polski gratis.

ZASTOSOWANIE

 

Zabiegi aromaterapeutyczne możemy przeprowadzać sami lub korzystać z usług w specjalistycznych gabinetach. Należy pamiętać, że olejki są silnymi koncentratami i przed ich zastosowaniem konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.


1. Nie stosuj olejków eterycznych nierozcieńczonych bezpośrednio na skórę, chyba że w konkretnej instrukcji napisano inaczej. Do masażu zastosuj tzw. nośnik, którym może być olej roślinny. Pamiętaj, aby olej był najwyższej jakości, organicznie czysty, najlepiej tłoczony na zimno i w butelce z ciemnego szkła. Produkt przechowywany tylko w takiej butelce, chroni przed działaniem promieni słonecznych i utratą cennych właściwości oleju. 


2. Nie stosuj większych dawek olejków niż jest to wskazane:

• kominek aromaterapeutyczny od 2-10 kropli;
• kamień zapachowy 3-5 kropli; 
• Olejek do masażu, 10-30 kropli (1-3%) w połączeniu z 50 ml oleju bazowego. Do codziennej pielęgnacji skóry: nawilżenia, ochrony przeciwzmarszczkowej, antycellulitowej i wyszczuplającej, odmłodzenia, ujędrnienia i regeneracji skóry (stężenie 1%), przy dolegliwościach (stężenie do 3% nie dłużej niż dwa tygodnie albo pod nadzorem lekarza lub aromaterapeuty);
• do kąpieli w wannie maksymalnie 8 kropli rozpuszczonych w łyżce soli, miodzie lub nośniku olejowym;
• inhalacja parowa 2-4 krople;
• kompresy; od 2-8 kropli w zależności od wielkości naczynia i potrzeb; 
• kąpiel stóp - zgodnie z zaleceniami lub od 2-6 kropli.

 

3. Stosuj tylko olejki eteryczne wysokiej jakości, certyfikowane. Przy zakupie olejków eterycznych powinno się zachować dużą ostrożność. Warto uważnie przeczytać etykietę. Wymienione w składzie naturalne surowce muszą posiadać dokładny opis: nazwę (gatunek rośliny), poza tym botaniczną nazwę rośliny, miejsce pochodzenia, rodzaj uprawy, chemotypy, sposób ekstrakcji.

4. Nie łącz kąpieli aromaterapeutycznych z myciem ciała w płynach pianotwórczych.


5. Przed aplikacją wybranego olejku aromaterapeutycznego przeprowadź test uczuleniowy (dotyczy to przede wszystkim osób o skórze wrażliwej). Osoby uczulone na określoną roślinę muszą całkowicie zrezygnować z danego olejku. Test uczuleniowy: kroplę olejku lub mieszanki rozpuść w łyżce oleju roślinnego i wetrzyj za uchem albo na mostku. Jeśli w ciągu 12 godzin w tym miejscu nie pojawi się podrażnienie, wypryski czy swędzenie olejek możesz stosować.


6. Nie należy stosować olejków eterycznych doustnie (wyjątek stanowią zalecenia i kontrola specjalisty). 


7. Używaj tych olejków lub mieszanek olejków, których zapach najbardziej Ci odpowiada.


8. Nigdy nie wykonujemy masażu aromaterapeutycznego osobom ze zmianami zapalnymi np. przy ranach, zakażeniach, przy żylakach podudzia i zakrzepicy, w przypadku chorób zakaźnych itp.

9. Niektórych olejków nie wolno stosować na skórę bezpośrednio przed wyjściem na słońce lub w czasie opalania. Są to tzw. olejki fototoksyczne. Należą do nich olejki cytrusowe ( cytryna, pomarańcza, grejpfrut, bergamotka) oraz arcydzięgiel. Po zaaplikowaniu ich na skórę nie należy korzystać ze słońca przez minimum 6 godzin. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić podrażnienia lub przebarwienia.


10. Nie wszystkie olejki można stosować u dzieci (głównie u dzieci poniżej 6 roku życia).

 

11. Przeciwwskazaniem do używanie wielu olejków eterycznych jest niewątpliwie ciąża. Olejki eteryczne sprzyjające ciąży powinny być aplikowane ze szczególną ostrożnością (w stężeniu od 0,5% do 1% w połączeniu z olejem roślinnym). Dla pewności lepiej zrezygnować w pierwszych miesiącach ciąży w ogóle z używania olejków eterycznych. Ze względu na oddziaływanie na gospodarkę hormonalną, kobiety w ciąży nie powinny stosować olejków: cyprysowego, hyzopowego, jałowcowego, kopru włoskiego, lawendowego, majerankowego, melisowego, mięty pieprzowej, rozmarynowego, różanego, rumiankowego, szałwiowego, tymiankowego.


12. Matki karmiące mogą używać w czasie karmienia piersią olejek jaśminowy i różany. Pozostałych nie dozować na dwie godziny przed karmieniem (inhalacja, masaż, kąpiel).


13. Nie powinno się stosować przez dłuższy czas tego samego olejku.


14. Olejku geraniowego nie powinno się stosować korzystając z pigułek antykoncepcyjnych. Osoby z podwyższonym ciśnieniem krwi powinny unikać stosowania olejku rozmarynowego, tymiankowego i jałowcowego. 

15. Jeśli przypadkiem olejek lub mieszanka olejków dostanie się w okolice oczu, przemyj je mlekiem albo olejem na waciku. Jeśli wpadł nam bezpośrednio do oka w większej ilości, najpierw przemywamy wodą, żeby pozbyć się nadmiaru olejku, potem postępujemy jak wyżej: mleko albo olej.


16.Osoby cierpiące na epilepsję, powinny unikać następujących olejków: hyzop, koper, rozmaryn.

***

Zdjęcia oraz opisy są własnością firmy ARTIS. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody firmy ARTIS jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170