Naturalne olejki eteryczne, oleje, prezenty - w sklepie internetowym kosmetykiurody.pl

Twój koszyk:
0.00 zł
10% - RABAT NA WSZYSTKIE PRODUKTY - KOD RABATOWY - MARZEC2024 

O przesyłce, zobacz!

Przy zamówieniu powyżej

270 zł

przesyłka na terenie Polski gratis.

APTEKA NATURY

                                                            
                                                              "Pan stworzył z ziemi lekarstwa, 
                                                     a człowiek mądry nie będzie nimi gardził"
                                                                        - Eklezjastyk 38:4 
 
Święty olej do namaszczania, którego sporządzenie Bóg nakazał Mojżeszowi, a który składał się z „obficie płynącej" mirry, wonnego cynamonu, wonnej trzciny, kasji oraz oliwy z oliwek, był potężną substancją o działaniu antywirusowym i antybiotycznym, chroniącą i leczącą każdego, komu ją zaaplikowano. Cynamon to środek antywirusowy, antybakteryjny i antygrzybiczny. Mirra to skuteczny antyseptyk i jeden z najlepszych środków zabliźniających (jako że pobudza wzrost komórek), a jej działanie leczące otwarte rany, wrzody i czyraki głosiły legendy, jeszcze przed czasami biblijnymi. 
 
Obserwacje skuteczności działania olejków eterycznych są w coraz szerszym zakresie potwierdzane przez badania wykonywane w Europie, USA, Australii i w Wielkiej Brytanii. Wszystkie olejki są w pewnym stopniu bakteriobójcze, ale niektóre mogą pomagać w leczeniu infekcji wirusowych opornych na wszystkie znane metody medycyny konwencjonalnej. Wiele olejków eterycznych stymuluje odnowę i wzrost zdrowych komórek oraz reguluje i przywraca harmonię fizyczną i psychiczną. Olejki eteryczne łagodzą także stresy i pobudzają osłabione krążenie krwi. Cechy te, a obok nich zdolność pobudzania regeneracji organizmu, dają podstawę do twierdzenia, że olejki mogą wzmacniać układ odpornościowy. Mogą oddziaływać na organizm w rozmaity sposób: łagodzić bóle, zmniejszać obrzęki i oczyszczać. 
Dobroczynny wpływ, jaki olejki mogą wywierać na umysł, poszerza ich zastosowanie lecznicze. Wszystkie olejki pomagają do pewnego stopnia zrównoważyć emocje, a pojedyncze są znane ze swoich właściwości stymulujących, pobudzających, odprężających lub wprowadzających w stan euforii. W zakresie intelektu mogą ożywiać znużony umysł i odświeżać pamięć. Jest ciekawe, że strefa mózgu związana ze zmysłem węchu jest jednocześnie miejscem lokalizacji pamięci. Olejki stosowano, z dobrym skutkiem, w leczeniu osób dotkniętych amnezją. 
 
Zanim przyjrzymy się różnym metodom stosowania olejków eterycznych, należy uświadomić sobie kilka związanych z nimi kwestii. 
 
Mieszanki synergiczne
Gdy zmieszamy ze sobą dwa lub więcej olejków eterycznych, powstaje związek chemiczny różniący się od każdego z tworzących go składników. Dzięki takiemu połączeniu, można zwiększyć moc oddziaływania olejków, nie zwiększając przyjmowanych dawek. Bardzo istotne w takich synergicznych mieszankach są odpowiednio dobrane proporcje. Czasem trzeba przygotować taką mieszankę w większej ilości niż potrzeba, właśnie po to, żeby we właściwej proporcji zmieszać z całością nawet najdrobniejsze składniki. 
 
Adaptogeny 
Istnieje kilka olejków eterycznych, które przywracają naturalną równowagę. Te adaptogeny, jak się je nazywa, rozpoczynają w ciele reakcje prowadzące do osiągnięcia stanu homeostazy, czyli równowagi. Reakcje te wpływają między innymi na autonomiczny układ nerwowy, układ hormonalny oraz ciśnienie krwi. Na przykład hyzop obniża lub podwyższa ciśnienie krwi, w ten sposób je normalizując. Cytryna wpływa na autonomiczny układ nerwowy, w razie potrzeby działając jak środek uspokajający albo lek tonizujący. Olejek z mięty pieprzowej jest kolejnym, który można zaliczyć zarówno do środków zwiotczających, jak i pobudzających, a ta pozorna sprzeczność może być dezorientująca dla kogoś, kto nie wie, że jest to adaptogen. 
 
Chemotypy
Jeden gatunek rośliny hodowany w różnych warunkach może wytwarzać olejki eteryczne zawierające różne składniki chemiczne. Na przykład tymianek lekarski wytwarza kilka olejków o działaniu leczniczym, w zależności od gleby, na której jest uprawiany, a także od klimatu i wysokości nad poziomem morza. Czerwony tymianek może podrażniać skórę i powinien być stosowany wyłącznie przez aromaterapeutę lub lekarza klinicznego. Tymianek z linalolem, zwykle uprawiany na dużych wysokościach można bezpiecznie stosować, przy czym jest to jedyny chemotyp tymianku, jaki może być wykorzystywany w leczeniu dzieci. Jako że jeden gatunek rośliny wytwarzającej olejek eteryczny może obejmować kilka chemotypów o różnym potencjale leczniczym, lista użytecznych roślin jest dłuższa, niż mogłoby się wydawać. Jedną z podstawowych zalet istnienia chemotypów jest brak możliwości uodparniania się na miliony chemotypów zagrażających nam wirusów. Stąd też terapeutyczne olejki eteryczne, przy braku jakichkolwiek skutków ubocznych (czego nie można powiedzieć o syntetycznie produkowanych antybiotykach), są najsilniejszą bronią w walce z wirusami.

***

Zdjęcia oraz opisy są własnością firmy ARTIS. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody firmy ARTIS jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170