Naturalne olejki eteryczne, oleje, prezenty - w sklepie internetowym kosmetykiurody.pl

Twój koszyk:
0.00 zł
- 10% NA WSZYSTKIE ZAKUPY !  KOD RABATOWY: CZERWIEC

O przesyłce, zobacz!

Przy zamówieniu powyżej

270 zł

przesyłka na terenie Polski gratis.

ZAPACH DO SZKOŁY

Dla lepszych wyników w nauce.

W ostatnich latach, coraz więcej słyszy się informacji o przemocy w szkołach. Ze względu na nadmiar informacji, wielu uczniom i studentom trudniej się skupić, są bardziej nerwowi i niespokojni. Wielu nauczycieli jest przytłoczonych tym, że rodzice często bagatelizują ten problem. Powstał więc pomysł, aby poszukać rozwiązania!

Badania dotyczące wpływu olejków eterycznych na zdolność koncentracji znane są już od lat i wykorzystywane w japońskich biurach. Odkryto, iż rozpylenie olejku cytrynowego zmniejsza ilość błędów popełnianych przez pracowników obsługujących komputer aż o 54%. Dobrze wiedzą o tym te firmy, które systematycznie stosują terapię zapachem. Wprowadzenie aromaterapii do firmy znacząco polepsza, więc atmosferę i efekty pracy.
Często zapachy odbieramy zupełnie nieświadomie. Potrafimy na przykład czuć się szczęśliwsi, bardziej zadowoleni, zrelaksowani, nawet nie wiedząc, że to właśnie aromat oddziałuje na nas w ten sposób. Równoważące i relaksujące działanie na przykład olejku eterycznego z lawendy jest znane od dawna.

Dzięki tej wiedzy, powstał pilotażowy projekt ”Pachnąca szkoła”, której pomysłodawcą i expertem zapachowym w tej dziedzinie był Axel Meyer. Do tego pomysłu, stworzona została odpowiednio dobrana kompozycja zapachowa z olejków eterycznych - z cytryny i lawendy. Celem tego projektu było zbadanie czy olejki eteryczne w znaczący sposób poprawią koncentrację uczniów i klimat w klasach, zwiększą motywację i uwagę oraz długoterminowo zwiększą efektywność wyników w nauce.

Projekt pilotażowy Szkoła ®, który trwał od 2005 – 2009 roku, zakończył się z wielkim sukcesem. O jego wynikach usłyszeć można było w licznych mediach, takich jak prasa, radio i telewizja, jako najbardziej wszechstronny i aktualny projekt aromaterapii. Łącznie brało w nim udział 30 szkół różnego typu i ponad 800 uczniów. Projekt zyskał rozgłos nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii i Szwajcarii. Zapach nie powodował alergii, podobał się i został dobrze przyjęty przez wszystkich biorących w nim udział: dzieci i młodzież. Wstępne wyniki ogłoszone w mediach wiosną 2009 roku, były bardzo obiecujące:
 

40% - poprawa koncentracji, 
43% - poprawa motywacji, 
33% - zmniejszenie agresji, 
39% - poprawa wydajności.

Więcej informacji na temat tego projektu, znajdziesz na stronie www.dufte-schule.de