Naturalne olejki eteryczne, oleje, prezenty - w sklepie internetowym kosmetykiurody.pl

Twój koszyk:
0.00 zł
- 10% NA WSZYSTKIE ZAKUPY !  KOD RABATOWY: CZERWIEC

O przesyłce, zobacz!

Przy zamówieniu powyżej

270 zł

przesyłka na terenie Polski gratis.

AROMATY BALDINI

Baldini ® Story

Od 1979 r. jest pionierem organicznym - z ekologicznego ziarna do organicznego zapachu.

Już w latach 70-tych, założyciel firmy TAOASIS, Axel Meyer promuje pierwsze sklepy ze zdrową żywnością w Niemczech, dostarczając do nich bio pieczywo z pełnego ziarna. Zebrane, na początku lat 70 - tych, doświadczenie na bazie organicznej produkcji i mieszania zbóż, owocuje pierwszym w Europie sklepem ze zdrową żywnością - "Peace Food Berlin".

W 1979 roku ukazała się legendarna książka kucharska – Biobackbuch, w której Axel Meyer przedstawia swoje wieloletnie doświadczenie.
"Sztuka Pieczenia" była nie tylko pierwszą niemiecką książką poświęconą pieczeniu z mąki pęłnoziarnistej, ale ze sprzedażą powyżej 300.000 egzemplarzy, stała się wielkim sukcesem, kultową w latach 80 - tych książką na rynku.

Dalsze publikacje, pogłębianie wiedzy na temat żywienia, kontakt z naturalnymi aromatami i przyprawami takimi jak cynamon, imbir, koper włoski i kolendra, zaowocowały miłością do zapachów. Ta została pogłębiona w licznych podróżach. W ich trakcie Axel Meyer dowiedział się, jak zapachy odzwierciedlają nie tylko sposób myślenia i postawy całej kultury, ale także jaki wywierają na nich wpływ. W Auroville - południowych Indiach, nauczył się pracochłonnej uprawy ziół i kwiatów do produkcji esencji roślin, destylacji parą wodną i tłoczenia na zimno. Wynikiem tego w 1991, była książka "Encyklopedia zapachów", która stała się standardową pracą o aromaterapii. Na fundamencie tej wiedzy o zapachach, powstało najmłodsze dziecko TAOASIS - Baldini.


***

Zdjęcia oraz opisy są własnością firmy ARTIS. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody firmy ARTIS jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170